Консульська легалізація у Львові

Консульська легалізація — це підтвердження відповідності документів законодавству держави їхнього походження або завірення дійсності підписів посадових осіб, уповноважених завіряти підписи на документах,а також відбитків штампів, печаток, якими скріплений документ. Документи призначені для використання на території іншої країни підлягають легалізації в Міністерстві закордонних справ України, в Міністерстві Юстиції України після чого завіряються в представництві консульства( в посольстві) тієї країни, для якої вона легалізуються.

Консульська легалізація у Львові

Консульська легалізація — це підтвердження відповідності документів законодавству держави їхнього походження  або завірення дійсності підписів посадових осіб, уповноважених завіряти підписи на документах,а також  відбитків  штампів, печаток, якими скріплений документ. Документи призначені для  використання на території іншої країни підлягають  легалізації  в Міністерстві закордонних справ України, в Міністерстві Юстиції України після чого завіряються в представництві консульства( в посольстві) тієї країни, для якої вона легалізуються.

Центр іноземних мов “Лідер” та Департамент консульської служби легалізує наступні документи:

 • оригінали документів про освіту міжнародного зразка при супроводженні  листом-заявкою вищого навчального закладу, що видав документ, засвідченого у відповідному міністерстві;
 • переклади та копії, інші документи, що засвідченні або видані державними нотаріусами і завіреними в Міністерстві Юстиції України;
 • оригінали офіційних документів нового українського зразку, виданих органами реєстрації актів громадянського стану і завірені управлінням юстиції тієї області, де вони були видані.

Три способи консульської легалізації

1.Консульська  легалізація  документів  на території держави, яка видала цей документ.

Уся процедура легалізації   складається із таких етапів:

 • засвідчення   у нотаріуса документа та  правильності  його перекладу на мову держави, де буде  використовуватись цей документ;
 • засвідчення дійсності підпису нотаріуса у Міністерстві юстиції
 • підтвердження дійсності підпису посадової особи органу Мінюсту в одному із департаментів консульської служби МЗС .
 • легалізація документів у консульстві тієї країни, де будуть використовуватись  подані документи

2. Консульська легалізація  документів на території держави, де цей документ необхідно надати

Етапи легалізації:

 • засвідчення іноземних документів  у  дипломатичному представництві або  консульській установі   тієї держави на території якого вони були видані.
 • легалізація документів в уповноваженому органі  консульської служби МЗС тієї держави, де ці документи будуть використані( може вимагатися нотаріально засвідчений переклад документів на мову тієї держави, де ці документи будуть використані).

3.Консульська легалізація документів на території третьої держави.

Третій спосіб легалізації документів майже не використовується, хоча за деяких обставин може бути використаний.

Для легалізації потрібно:

 • оплатити послугу ( з розрахунку 60% вартості послуги до подання документів в місто Київ і 40 % вартості послуги після отримання документів в центрі іноземних мов  -з проставленим апостилем або після консульської легалізації).
 • подати документ (оригінал або нотаріально засвідчену копію, якщо потрібно, можна відразу засвідчений переклад );
 • пред’явити  паспорт або документ, що  посвідчує особу.