Курси іспанської мови у Львові

Курси іспанської мови у Львові разом з фахівцями Центру іноземних мов Романа Даниліва.

Курси іспанської мови у Львові

Іспанська (español) або кастильська (castellano) — це найбільш поширена іберо-романська мова, четверта як розмовна поширена мова в світі згідно деяких джерел. Станом на 1998 рік іспанською мовою розмовляло 332 мільйони людей у країнах, де вона є державною , та 32 мільйони у інших країнах ( за даними 2000 року тільки в США розмовляло 28 мільйонів ). Іспанська мова виникла в Іспанії й була поширена іспанськими дослідниками, колоністами в Західній півкулі та інших частин світу протягом минулих п'яти століть. Мова є однією з шести офіційних робочих мов Організації Об'єднаних Націй. Найінтенсивніше іспанською мовою розмовляють в Північній і Південній Америці, в певних частинах Африки і Азії та Європі

Іспаномовні люди прагнуть називати свою мову іспанською (español),хоча до кінця 15 століття переважала назва «кастильська мова».(castellano, від назви історичної області Кастилія). Навіть іспанська конституція 1978 року використовує термін castellano, щоб визначити державну мову всієї країни, в протилежність las demás lenguas españolas (дослівно: інші іспанські мови) .Кастильська - це державна іспанська мова країни. (…) Інші іспанські мови також є офіційними у відповідних автономних областях.

Носії іспанської мови і більшість жителів районів називають її español, в деяких — castellano більш прийняте.(наприклад, в Перу, Уругваї і Венесуелі, Аргентині, Болівії, Чилі, Парагваї, Колумбії, Еквадорі).

Іспанська мова є найбільш спорідненою з іншими іспанськими мовами латинського походження і діалектами:

  • Оксітанська мова (aranès)
  • Астурійська мова (asturianu)
  • Арагонська мова (aragonés)
  • Галіцийська мова (gallego)
  • Португальська мова (português)
  • Каталонська мова (català)
  • Естремадурська мова (estremeño)
  • Леонська мова (llïonés)

В Мексиці іспаномовне населення становить 106 мільйонів. Наступні іспаномовні населення проживають в Колумбії (44 мільйонів), Іспанії ( 40 мільйонів), Аргентині (39 мільйонів) і Сполучених Штатах Америки (Число іспаномовних американських резидентів віком 5 років та доросліших сягає 31 мільйона)

Іспанська мова — це сьома найбільш розмовна мова в Австралії (100,000 носіїв), де знаходяться старі аргентинське, чилійське і іспанське співтовариства і ростучі колумбійське і мексиканські співтовариства. Близько 3,000 мешканців острова Пасхи розмовляють іспанською. А у Сполучених Штатах іспанською розмовляє три чверті від 41.3 мільйонів населення латиноамериканського походження.Іспанська мова - державна мова в 22 країнах: Аргентина, Болівія (поруч з індіанськими мовами кечуа і аймара), Чилі, Колумбія, Коста-Ріка, Куба, Домініканська Республіка, Еквадор, Сальвадор, Екваторіальна Гвінея (поруч з французькою), Гватемала, Гондурас, Мексика, Нікарагуа, Панама, Парагвай (поруч з гуарані), Перу (поруч з кечуа і аймара), Пуерто-Ріко (поруч з англійською), Іспанія (у деяких регіонах поруч з каталонською, галіцийською або баскською), Уругвай, Венесуела, і Західна Сахара (поруч з арабською).

Кількість носіїв: більш 400 млн., 380 млн. для яких це рідна мова.

Класифікація: Індо-європейська, Італійська група, Романська, Західно-італійська, Гало-іберійська, Іберо-романська, Західно-іберійська.

Історія

Перший латинсько-іспанський словник (Gramática de la Lengua Castellana) був написаний в Саламанці, Іспанія, в 1492 Еліо Антоніо де Небріхо. До цього часу іспанська мова розпочала свій розвиток від вульгарної латинської мови під впливом кельт-іберійської, баскської і арабської мов.
Лише з 16- го сторіччя іспанська мова була перенесена до Палау і Філіппін, Гуаму, Маріанських островів, Америки іспанською колонізацією й стала головною мовою політики і мистецтва у великій частині Європи. Але вже у 18-м сторіччі, французька мова зайняла її місце.

У 20-м сторіччі іспанську мову було перенесено до Екваторіальної Гвінеї, Західної Сахари і частини Сполучених Штатів.