Апостилювання документів

Апостилювання документів

 

    Що таке апостиль та навіщо він потрібен?

    Штамп  Apostille ставиться на офіційних документах  для підтвердження їх дійсності та визнання за межами держави.  Апостиль ставиться на оригіналах документів і лише тими державами, які їх видали.

   Апостилювання необхідне при виїзді за кордон на навчання чи роботу,  при одруженні з громадянином іноземної країни,  на отримання постійного місця проживання чи громадянства, в окремих випадках на короткотривалу поїздку , наприклад ділову зустріч чи екскурсію за кордон.

   Апостилем засвідчують співпадіння відбитку печатки та підпису посадової особи на документах, що подаються на апостилювання,  із наявними у Реєстрі Міністерства юстиції України,Реєстрі  Міністерства освіти і науки України,  РеєстріМіністерства закордонних справ України зразками.

    Щодо терміну дії апостилю, то він не прописаний у юридичних документах, проте  є термін давності самого документу, на якому він проставлений.

    Освітні документи не мають  терміну давності.

    Документи РАЦС не повинні бути старші 6 місяців.

   Одноразові документи (довідки) повинні бути видані менше ніж до півроку.

Окрім цього, до документів, які подаються на апостилювання, є вимоги, щодо оформлення:

  • фірмовий бланк
  • чіткий підпис відповідальної особи
  • мокра печатка

   Сьогодні у Міністерстві юстиції України спрощено процедуру апостилювання документів, оскільки введено сервіс електронного апостилю. Тобто  місцеві органи РАЦСу мають змогу подати запит до Міністерства і при підтвердженні даних, наявних в Реєстрі, формують документ з електронним підписом посадової особи. Якщо є відмова у проставленні апостилю,надсилається повідомлення про причини відмови.