Карта поляка

Карта поляка

Карта поляка (Karta Polaka) – документ, що підтверджує належність особи-громадянина однієї з країн СНД і Балтії, до польського народу. Власник Карти поляка має низку прав та переваг  негромадянського характеру, що випливають із закону про Карту поляка, прийнятого парламентом Республіки Польщі з 7 вересня 2007 року.

Карта поляка - це документ, який не надає права на польське громадянство. У Вас буде можливість в цій країні навчатися і працювати, як інші громадяни. Ви зможете перетинати кордон, не платячи за візу. Карта поляка – документ, що підтверджує приналежність до польського народу.

Особи які отримали Карту поляка мають такі привілегії:

 • звертатися до Посольства Польщі за довгостроковою візою і не платити за це встановлений збір, а також не пред'являти додаткові документи. Тобто візу можна отримати, не подаючи в Посольство запрошення, контракту на роботу або інших документів, що засвідчують мету отримання візи .
 • власник Карти Поляка може легально і законно працювати на території Польщі, не отримуючи дозволу на роботу
 • власник Карти Поляка має рівні з громадянами Польщі права займатися на території країни бізнесом
 • власник Карти Поляка може безкоштовно відвідувати музеї Польщі, а також платити за проїзд в громадському транспорті на 37% менше, ніж всі інші
 • власник Карти Поляка має право звернутися і отримати безкоштовно медичну допомогу в екстренних ситуаціях
 • власник Карти Поляка має право користуватися безкоштовною системою освіти Польщі на умовах, які визначені законом, але при цьому і звертатися за стипендіями, пропонованими іноземним студентам.
 • має право на отримання коштів, призначених на підтримку поляків за кордоном в першочерговому порядку.   

Перелік необхідних документів для отримання Карти Поляка.

До заяви (офіційний бланк консульства для отримання Карти Поляка), необхідно додати копії чинних документів, що підтверджують особу (внутрішній і закордонний паспорт), документи що підтверджують польське походження (оригінали та їх копії):

 1. Паспорт або водійські права, що засвідчують особу;
 2. Акти громадянського стану або їх копії, свідоцтво про хрещення, шкільні атестати або інші документи, що підтверджують зв'язок з польською нацією;
 3. Докази військової служби в польських військових формуваннях;
 4. Документи, що підтверджують факт депортації або ув'язнення, містять запис інформування польського походження;
 5. Документи, що підтверджують факт депортації людини в цілях реабілітації, містять запис інформування польського походження;
 6. Іноземні ID картки, що містять інформацію про національність польського власника.

Всі документи повинні бути нотаріально засвідчені та перекладені на польську мову.

Особливою частиною прийому заявок на отримання Карти поляка є розмова з консулом, в процесі якої визначається рівень володіння польською мовою.

Наш центр іноземних мов „Лідер " Романа Даниліва надає послуги спеціалізованого курсу підготовки для складання екзамену на Карту поляка.