Кембриджські іспити

Кембриджські міжнародні іспити (СІЕ) — це частина екзаменаційного синдикату Кембриджського університету і один з провідних постачальників міжнародних кваліфікацій та екзаменів.

Кембриджські іспити

Кембриджські міжнародні іспити (СІЕ) — це частина екзаменаційного синдикату Кембриджського університету і один з провідних постачальників міжнародних кваліфікацій та екзаменів.

Кембриджські іспити з англійської мови для носіїв інших мов (Cambridge ESOL) належать до групи найвідоміших іспитів з англійської мови для іноземців, розроблених Кембриджським університетом. Кембриджські сертифікати  визнаються численними міжнародними університетами, компаніями та органами освіти як підтвердження міжнародно визнаних стандартів володіння англійською мовою. Серед різноманітних Кембриджських іспитів найбільш популярними є:

  • Іспити із загальної англійської мови 5 рівнів складності (KET, PET, FCE, CAE та CPE)
  • Іспити з ділової англійської мови (BEC)
  • Іспити для молодих учнів англійської мови (YLE)

Іспити КЕТ 

Іспити КЕТ і РЕТ складаються з 3 частин (Читання/Писання, Слухання і Мовлення), а FCE, CAE та CPE складаються з 5 частин (Читання, Писання, Використання англійської мови, Слухання та Мовлення).

КЕТ ** (Ключовий тест з англійськох мови) – іспит складають з метою оцінювання основних мовленнєвих вмінь вживати англійську мову у простих життєвих ситуаціях у спілкуванні як з носіями мови, так і з іноземцями. Даний рівень здобувається за 180-200 навчальних годин. КЕТ складають для працевлаштування, а також з особистих міркувань.

Іспити РЕТ 

Іспити  КЕТ і РЕТ складаються з 3 частин (Читання/Писання, Слухання і Мовлення), а FCE, CAE та CPE складаються з 5 частин (Читання, Писання, Використання англійської мови, Слухання та Мовлення).

РЕТ ** (Попередній тест з англійської мови) – дає можливість оцінити  мовленнєві вміння кандидатів вживати англійську мову у повсякденних ситуаціях  у спілкуванні як з носіями мови, так і з іноземцями на середньому рівні низького ступеня.  Здобувається  за 375 годин навчання. Його складають  для підвищення свого рівня володіння мовою із перспективою працевлаштування.

FCE 

FCE (Перший сертифікат з англійської мови) – відомий іспит у сфері бізнесу і державної служби  основної серії. Це рівень Незалежного користувача мовою, що складається для працевлаштування, подальшої освіти.  Сертифікат  FCE  часто вимагається під час працевлаштування. Багато  іноземних навчальних закладів визнають FCE як мовну умову для вступу до вузу.

САЕ 

САЕ (Сертифікат з англійської мови підвищеного рівня) є рівнем Компетентного користувача англійською мовою, який може вільно спілкуватися у різноманітних мовленнєвих ситуаціях. САЕ визнається університетами як мовна умова для вступу  у Великій Британії, та в інших англомовних країнах.

СРЕ 

СРЕ * (Сертифікат з англійської мови найвищого рівня) Цей сертифікат  показує, що кандидат наближається до мовної компетенції освіченого носія мови. СРЕ  широко визнається у світі  професійними органами і бізнесом як показник дуже високого рівня володіння англійською мовоюСРЕ * (Сертифікат з англійської мови найвищого рівня) Цей сертифікат  показує, що кандидат наближається до мовної компетенції освіченого носія мови. СРЕ  широко визнається у світі  професійними органами і бізнесом як показник дуже високого рівня володіння англійською мовою.

YLE

Іспити для молодих учнів англійської мови (YLE) складаються з трьох рівнів: Початкового (Starters), Поступового (Movers) та Перспективного (Flyers). Найвищий рівень (Перспективний) приблизно дорівнює рівню КЕТ. Іспити призначені для дітей  для дітей 7-12 років і не мають оцінок “склав”/”не склав”( всі кандидати отримують сертифікати) Для YLE іспитів не існує фіксованих екзаменаційних дат, і кандидати реєструються за попитом.

ВЕС

ВЕС (Сертифікати ділової англійської мови).Даний сертифікат передбачає три рівні ділової англійської мови
BEC Preliminary (Попередній екзамен з ділової англійської мови) відповідає загальному рівню Кембриджського іспиту РЕТ..
BEC Vantage (Екзамен з ділової англійської мови підвищеного рівня) придатний для студентів із середнім рівнем володіння мовою .
BEC Higher (Екзамен з ділової англійської мови найвищого рівня) дорівнює САЕ.

Щоб зареєструватися на Кембриджські іспити потрібно заповнити реєстраційну форму (www.cambrigeesol.org ) і  сплатити за іспит.  Екзаменаційні дати є фіксованими, Кембридж установлює їх на рік уперед, і вони не можуть змінюватися.

Кандидат може зарєструватися на два іспити на різних рівнях, сплативши за кожен іспит окремо. Якщо кандидат реєструється пізно - необхідно  сплатити додаткову суму за пізню реєстрацію у фінансовому відділі Британської Ради.

Питання та відповіді про Кембріджські іспити

1. Коли можна дізнатись про результати складених іспитів?

Форма з результатами іспитів у графічному вигляді надсилається Кембриджем через 6-8 тижнів після іспитів.

2. Коли і як можна отримати Кембріджський сертифікат?

Сертифікати надсилаються Кембриджем тим кандидатам, які успішно склали іспити, приблизно через місяць після повідомлення про результати.Сертифікат може бути надісланий на адресу, що була вказана в реєстраційній формі абітурієнтом.

3. Чи можливо якось «відновити» загублений сертифікат?

Кандидат, що загубив свій сертифікат, може звернутися до центру іноземних мов «Лідер», з проханням про отримання завіреного свідоцтва про результати за певну плату( при умові, якщо кандидат замовляв курс з підготовки іноземною мовою для складання кембріджського  іспиту в центрі «Лідер»)