TOEFL

TOEFL

Ваша дитина хоче навчатися закордоном, а Ви не знаєте як їй допомогти та до кого звернутися? Бюро перекладів «Лідер» з радістю запропонує Вам свою допомогу та підтримку.

Якщо Вас цікавить навчання у Сполучених Штатах Америки, Вам необхідно здати тестування TOEFL.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) – це стандартизований екзамен з англійської мови як іноземної, що був розроблений американською організацією Educational Testing Service (ETS), визначає рівень володіння англійською мовою. Результати екзамену TOEFL є обов’язковими для вступу в більш ніж 2 400 коледжів і університетів США, Канади та інших англомовних країн. Освітні програми й органи, урядові організації, які видають ліцензії і сертифікати, вимагають результати здачі іспиту TOEFL для визначення рівня володіння мовою.

Існує три типи тестів: комп’ютерний, усний та змішаного типу. Особливість комп’ютерного тесту полягає в тому, що рівень складності наступного питання залежить від правильності попереднього (правильно – наступне питання складніше, неправильно – наступне питання легше). В центрі іноземних мов «Лідер» можна обрати один з двох видів тестів - комп’ютерний або змішаного типу (повністю письмового типу нема). Змішаний тип передбачає написання вами есе від руки, а в наступних трьох частинах вам треба використовувати тільки ліву кнопку миші.

Комп’ютеризований варіант TOEFL складається з чотирьох секцій:
Частина 1: Listening Comprehension
Частина А – Short Conversations (40-60 хвилин)
Частина B – Longer Conversation and Talks
Частина 2: Structure and Written Expression
Sentence Completion & Identification (15-20 хвилин)
Перерва 10 хвилин
Частина 3: Reading Comprehension
4-5 уривків тексту (70-90 хвилин)
Частина 4: Writing
1 есе (30 хвилин)

Питання та відповіді про TOEFL

1. Що необхідно для реєстрації?

Організацією комп'ютерної версії іспиту займається АЙРЕКС (International Research and Exchanges Board), розташований за адресою: Київ, Печерський узвіз, 3, кім. 603, ст. м. Кловська. Тел.: 234-05-92. Але призначає дату тестування і видає реєстраційний номер тільки Регіональний Реєстраційний Центр TOEFL (RRC), розташований у Нідерландах (Europe/NIS Registration Center, Telephone:   +31 320 239 540  , Fax: +31 320 239 541 . Зареєструватися для здачі TOEFL можна за телефоном, факсом або поштою через центр іноземних мов «Лідер».Припустимі види платежу:грошовий поштовий переказ, переказ грошей на банківський рахунок та ін.

Найповнішу інформацію про тест можна одержати на офіційному сайті TOEFL http://www.toefl.org
Щоб підготуватися до екзамену, вам потрібно замовити в центрі іноземних мов «Лідер»Information Bulletin, в якому ви знайдете всю необхідну інформацію. Не менш важливою допомогою можуть стати книги з дисками та касетами з підготовки до здачі екзамену, надані центром «Лідер»( при умові замовлення курсу з підготовки іноземною мовою в центрі іноземних мов)

Перші дві секції – цеcomputer-adaptive, що означає, що в тесті задається питання в залежності від рівня вашої підготовки. Перше питання –питання середньої складності, складність наступних питань залежатиме від правильності відповіді на попереднє питання. У секціях Listening і Structure відповідь можна змінювати доти, поки не зроблений остаточний вибір. Після того як Ви перейшли до наступного питання, повернутися до попереднього і зробити виправлення НЕ можливо. Для одержання офіційного результату здачі іспиту необхідно відповісти мінімум на одне питання в кожній секції і написати одне есе.

В секція Listening надається можливість оцінити. Вашу здатність сприймати на слух англійську, на якій розмовляють у Північній Америці.

Прослуховування монологів та діалогів відбувається за допомогою навушників. В міру прослуховування на екрані з'являється інформація з теми або картинки з зображенням того, про що говориться.

Про час, що відведений для відповідей на всі питання, Ви зможете довідаєтесь в день тестування – він з'явиться на екрані комп'ютера, на якому ви будете складати іспит. Сюди не включений час на прослуховування матеріалів. Матеріал для прослуховування і питання до нього з'являються на екрані тільки один раз. Робити які-небудь позначки і взагалі мати папір на столі не дозволяється. Ви одночасно почуєте питання і побачите його на екрані, перш ніж з'явиться вибір відповідей. Ви можете використовувати стільки часу, скільки Вам потрібно, однак, у Ваших власних інтересах - зробити це якнайшвидше. Існує обмеження часу по кожній секції. Ви можете змінювати свій вибір скільки завгодно доти, поки Ви його не підтвердите. Як тільки Ви перейшли до іншого питання, повернутися до попереднього Ви не зможете.

Перед початком роботи над секцією Listening у Вас буде можливість відрегулювати звук у навушниках. Секція Listening складається з двох частин з різними вказівками до кожної з них: Частини А – short conversations і Частини В – longer conversations and talks. Кожне питання даної секції має 4 варіанти відповіді, з яких потрібно вибрати один правильний.

Приблизний час тестування – 40-60 хвилин.

Секція Structure оцінює Ваші знання граматики стандартної англійської мови. Містить 2 типи питань: Sentence Completion і Error Identification. Перший являє собою неповні речення, супроводжувані 4 варіантами відповідей, з яких треба вибрати один найбільш придатний. В другому з чотирьох підкреслених слів (фраз) потрібно вичленувати одне, котре робить речення неправильним. Приблизний час тестування – 15-20 хвилин.

Секція Reading оцінює здатність читати і розуміти короткі уривки тексту по темам і стилям близьким до тих, з якими працюють студенти північноамериканських університетів і коледжів. Пропоновані уривки, як правило, різного ступеня складності. Після того як Ви ознайомилися з текстом і вже готові відповідати на питання, на екрані з'являється і сам уривок, і питання, на які треба дати відповіді.

Деякі питання припускають роботу з текстом на екрані. Наприклад, Вам потрібно буде вибрати придатне слово або речення в тексті. Інші являють собою багатоступінчастий тест (multiple choice test), де потрібно вибрати один найбільш придатний варіант із чотирьох пропонованих.

Ви можете перестрибнути через питання, а потім до нього повернутися або змінити відповідь.

Приблизний час тестування – 70-90 хвилин.

Секція Writing вимагає написання твору на задану тему (есе). Перевіряється як здатність писати англійською мовою, так і здатність генерувати й організовувати свої ідеї, підкріплюючи їх прикладами і доказами. В інформаційному бюлетені TOEFL перераховані більш 100 тем есе, з якими можна заздалегідь ознайомитися. Тема есе дається в день тестування - з'являється на екрані монітора під час іспиту. Ви можете набирати есе на комп'ютері або писати на листі від руки, причому вибір необхідно зробити перш, ніж з'явиться тема. При написанні есе можна користатися чернеткою для заміток.

Час тестування – рівно 30 хвилин. Загальний час тестування – 3 години з 10-хвилинною перервою перед секцією Reading. Загальна кількість питань і час, що відведено на кожну секцію, з'являється на екрані комп'ютера в день тестування.

2. Як зареєструватися для здачі TOEFL?

Організацією комп'ютерної версії іспиту займається АЙРЕКС (International Research and Exchanges Board), розташований за адресою: Київ, Печерський узвіз, 3, кім. 603, ст. м. Кловська. Тел.: 234-05-92. Але призначає дату тестування і видає реєстраційний номер тільки Регіональний Реєстраційний Центр TOEFL (RRC), розташований у Нідерландах (Europe/NIS Registration Center, Telephone:   +31 320 239 540  , Fax: +31 320 239 541). Здавати TOEFL можна тільки після отримання реєстраційного номера і дати тестування від координаційного центра. Зареєструватися для здачі TOEFL можна за телефоном, факсом або поштою.

При реєстрації за телефоном оплата відбувається за допомогою кредитних карток VISA, MasterCard чи American Express. Для реєстрації необхідно подзвонити в Регіональний Центр Реєстрації (RRC), розташований у Нідерландах, не пізніше, ніж за три дні до передбачуваного дня тестування і повідомити про себе інформацію, попередньо внесену до міжнародної прийнятої Форми заявки на проходження тесту (International Test Scheduling Form), яку можна знайти в середині інформаційного бюлетеня за адресою http://www.toefl.org/pubs/dnldbltn.html . Після цього Вам буде призначено Ваш ідентифікаційний номер, дату і час іспиту, а також адресу центру тестування. При реєстрації за телефоном необхідно відправити Форму по факсу до RRC, поштою реєструватися не потрібно: у противному випадку Ви будете зареєстровані двічі, і Вам доведеться платити за два тестування.

При реєстрації по факсу оплата відбувається за допомогою кредитних карток VISA, MasterCard і American Express. Для реєстрації необхідно відправити по факсу заповнену визнану міжнародною Форму International Test Scheduling Form і інформацію про кредитну картку до RRC не пізніше, ніж за 7 днів до передбачуваної дати тестування. Дублювання факсу приведе до повторної реєстрації і, відповідно, оплати. Інформація про ідентифікаційний номер, дату і час проведення іспиту, а також адресу центра тестування буде вислана Вам факсом або поштою.

При реєстрації поштою оплата відбувається чеком, шляхом грошового переказу чи за допомогою кредитних карток (VISA, MasterCard, American Express). При заповненні Форми Test Scheduling Form указуються п'ять варіантів дати тестування, номер центру тестування і назву міста, у якому цей центр розташований. У нашому випадку код для України буде – 589, наприклад, код тест центру в Києві – 8964(код тест -центру у Львові та адресу надається центром іноземних мов «Лідер» при замовленні курсу з підготовки до складання міжнародного тесту TOEFL) . Заповнена Форма International Test Scheduling Form і оплачений чек відправляються поштою до RRC. Форма повинна бути отримана не пізніше, ніж за 3 тижні до першої бажаної дати тестування. Інформацію про ідентифікаційний номер, дату, час іспиту й адресу центра тестування буде вислано Вам факсом чи поштою.

Через величезний наплив бажаючих здавати TOEFL останнім часом, реєстрацію за телефоном рекомендується робити не пізніше, ніж за 2-3 тижні до здачі іспиту, факсом - не пізніше, ніж за 4-5 тижнів, при реєстрації поштою - не пізніше, ніж за місяць - півтора до здачі іспиту.

Реєстрація кандидатів у день тестування неможлива ні при яких обставинах.

3. Чи можна змінити дату тестування або скасувати тестування взагалі?

Якщо Ви відмовляєтеся від здачі іспиту, то не пізніше, ніж за 3 робочих дні до дати тестування необхідно подзвонити в Регіональний Реєстраційний Центр (RRC) у Нідерландах. У противному випадку Вам не повернуть частину вартості тесту . Заповнить Заявку на Повернення Суми (Refund Request Form) і відправте її до TOEFL Services (P.O. Box 6151, Princeton, NJ, 08541-6151, USA; fax: 1-609-771-75-00). Якщо Ви не з’являєтесь на тестування, то сплачена за іспит сума повернута Вам не буде. Для повторного тестування необхідно буде заново пройти процедуру реєстрації й оплатити іспит.

4. Скільки коштує здача TOEFL?

Здача іспиту TOEFL коштує $130( вартість може змінюватись в залежності від курсу валют). Припустимі види платежу: кредитні картки (Visa, MasterCard чи American Express), чек, грошовий поштовий переказ, переказ грошей на банківський рахунок і ін.

5. Як довго дійсні результати TOEFL?

Результати TOEFL дійсні протягом 2 років.

6. Яка шкала оцінок тесту?

Зовсім недавно була прийнята нова шкала оцінок, розроблена спеціально для комп’ютеризованого варіанту TOEFL. Максимальна оцінка - 300 балів. Кожна з 3 частин оцінюється від 0 до 30: Listening (0-30), Structure/Writing (0-30) і Reading (0-30). Тому Ви одержуєте 4 оцінки: 3 - за кожну із секцій і загальний результат, що виходить шляхом підсумовування балів, набраних за кожну частину, множення отриманого числа на 10 і розподілу на 3. Есе оцінюється від 0 до 6 балів, і потім отриманий результат приплюсовується до результату Structure/Writing.

7. Коли будуть відомі результати тестування?

Неофіційні результати комп’ютеризованого варіанту TOEFL так само, як і результати по секціях Listening і Reading, Ви можете отримати відразу ж у центрі тестування. Результати по секції Structure/Writing будуть відомі трохи пізніше, після оцінки твору. Офіційні результати тесту, включаючи результати по секціях Structure/Writing, загальний бал і оцінки за есе прийдуть Вам по електронній пошті приблизно через 3-4 тижні після тестування (якщо ви набирали есе на комп'ютері) чи через 4-5 тижнів (якщо ви писали есе від руки). Сума, сплачена за іспит, передбачає відправлення результатів тесту в обрані Вами з зазначених у TOEFL Score Report Request Form наприкінці тестування чотири університети.

8. Чи можна скасувати результат тесту?

Після тестування Ви можете переглянути або анулювати результат тесту, причому, якщо Ви анулюєте результат, то не можете його переглянути і, навпаки, якщо переглядаєте, то не можете анулювати. У випадку, якщо ви хочете відновити анульований результат, вам необхідно оформити письмовий запит і відправити його в TOEFL Services (P.O. Box 6151, Princeton, NJ, 08541-6151, USA, fax: 1-609-771-75-00) не пізніше, ніж через 60 днів після дати тестування. 

Для навчання в вищих навчальних закладах Європи, Вам необхідно скласти тест IELTS.Система тестування TheInternationalEnglishLanguage Testing System (IELTS) була створена з метою  встановлення стандарту  для визначення рівня знання англійської мови в тих, хто має намір  працювати або навчатись  в англомовних країнах.  Адміністраторами IELTSявляються відділення Кембриджського університету в Англії - CambridgeESOL, Британська Рада та організація IELTSAustralia: IDPEducationAustralia. Здача IELTSнеобхідна  для вступу в багаточисельні австралійські, британські,новозеландські та канадські університети,  для участі в різноманітних  освітніх програмах середнього та професійного рівня.