Латинський переклад

Переклад з латини та переклад на латинську мову у Львові

Латинська мова переклад

Переклад з латини

Латинська мова… На перший погляд, це не дуже зрозуміла, застаріла, маловживана мова. На інший погляд – це мова філософії та мудрості.

Якщо зазирнути в історію, мовою політичного, культурно-інтелектуального життя, мовою освіченості була латинська мова. Та й не лише, адже це мова офіційних документів, мова наукових праць та літературних творів, мова істориків та філософів.

Існує помилкова думка, що латинська мова  - це лише мова католицької літургії, себто католицької церкви та Ватикану. Так, мовою Ватикану, окрім італійської мови, є ще й латинська, дійсно - офіційною мовою Католицької церкви є латинь. Уся документація, дисертації, послання Папи пишуться латинською. Окрім цього, у Ватикані, з метою більшого використання та поширення латинської мови, хочуть відкрити Академію латинської мови. Але латинську мову також широко використовують у медицині та науці. Дуже багато запозичень з латини є у всіх сучасних світових мовах.

Переклад на латину

Виникають питання: "А чи сьогодні потрібний латинський переклад?", "Чи є потреба в перекладах на латину чи з латинської мови?"

У сучасному світі без латинської мови не обійтися при здобутті освіти у таких престижних напрямках як юриспруденція, медицина, фармакологія, біологія.

Латинь є міжнародною мовою і невід’ємною частиною професійної діяльності лікарів, фармацевтів, юристів, істориків.

Не оминула латинська мова і соціально-політичну, математичну, технічну, філологічну галузь, оскільки наукові терміни здебільшого походять саме з латинської.

Відомо, що назви рослин, тварин, мінералів, хімічних речовин і цей ряд можна продовжувати і продовжувати, обов’язково пишуть латинською мовою.

Сьогодні латинь широко застосовується  в політичній термінології. Усім відомо, що означають такі вислови як persona grata, persona non grata.

Цікавими є такі факти, що на латинську мову перекладено таку популярну книгу, як Гаррі Потер, що в Німеччині та Італії випускають журнали та комікси на латині, що у Фінляндії з радіоефіру звучать новини на латинській.

Скільки крилатих виразів, афоризмів, прислів’їв таким коротеньким текстом висловлюють глибоку думку. Наприклад, "звичка стає характером", "діла – не слова", "друг виявляється в біді", "любов переможе все", "у здоровому тілі здоровий дух", "прийшов, побачив, переміг", "вчитися ніколи не пізно".

То  ж насправді, латинська мова прекрасна та  неповторна.  Вона вчить нас розуму та життю.  І як сказав один письменник "Латинська мова не може бути мертвою, адже вона пережила тисячоліття, не в’янучи".